Ads Top

İnternet Hızlandırma Yöntemleri

internet hızlandırma
İnternet Hızlandırma Yöntemleri


İnternet üzerinde gezinti yaparken yavaşlama sorunları ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu sorunlar bazen can sıkıcı bir noktaya ulaşıyor. Bu sorunlar için çözüm yolları mevcut. Hep birlikte çözüm yollarını inceleyelim.NEDEN İNTERNETİMİZ YAVAŞLAR ? 


İnternetimizin yavaşlama nedenlerinin en önemlisi kullandığınız internet tarayıcısının güncel olmaması.
Kullandığınız tarayıcı ile girmiş olduğunuz web sitelerinin geçmiş kayıtları (Çerezler ) bu kayıtları ara sıra temizlemek gerekli
Sürekli kullandığınız DNS ayarlarınızın değişmiş olması. 
Gelen Windows güncellemelerini yapmamanız.
Modemin ısınması veya modeminizin eski olması 
Tarayıcınız üzerinde gereksiz fazladan bulunan eklentiler.
Bilgisayar ya da telefonumuza bulaşmış virüsler neden olabilir.
Wifi paylaşımının çok fazla bilgisayar ya da mobil cihazlar ile paylaşılmış olabilir


İNTERNETİMİZİ NASIL HIZLANDIRABİLİRİZ ? ÇÖZÜM YOLLARI NELERDİR ?


Kullandığınız internet tarayıcısı eski bir sürüm ise İnternet hızımızı çok fazla etkileyecektir. Bunun için en önemlisi internet tarayıcınızı güncellemeniz gerekmektedir. 

Girilen internet siteleri tarayıcınızın ön belleği içerisinde kayıt olmaktadır. Bu yüzden uzun  süre silinmeyen bu önbellek kayıtları belli bir süreden sonra tarayıcınız da kasmalara neden olacaktır. İnternet kayıtlarını ara sıra temizlemek internet hızımızı arttıracaktır.

Windows kullanıcısı iseniz Windows u orjinal olarak kullanmanız ve sürekli olarak windows güncellemelerinizi gerçekleştirmeniz internet hızınızda artış sağlayacaktır

Wi-Fi kullanıyorsanız sinyal gücünün tam olup olmadığını kontrol edin. Kablolu bağlantılar kablosuz bağlantılara oranla daha hızlıdır. Kablolo bağlantı kullanmaya özen gösterin

Kullanmış olduğunuz modeminiz eskimiş ve çok fazla ısınıyor olabilir .Eğer modeminiz çok eski ve sürekli ısınma yapıyor ise modeminizi değiştirmeniz gerekir.

Bilgisayarınıza bulaşmış virüsler bilgisayarınızda donmalara takılmalara neden olduğu gibi internetinizi de yavaşlatır. Bu yüzden belli aralıklarla virüs programı kullanmanız ve  Bilgisayarınızı virüs taramasından geçirmeniz gerekir.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.