1. Ana Sayfa
  2. Kripto

Quant (QNT) Nedir, Nereden Alınır, Projesi ve Fiyat Tahmini

Quant (QNT) Nedir, Nereden Alınır, Projesi ve Fiyat Tahmini
0

Quant coin, farklı blok zincirlerini birbirine bağlamak için tasarlanmış bir kripto para birimidir. Proje şu anda Intel, Juniper Networks ve ABD Hükümeti gibi kurumlarla çalışmaktadır. Ancak henüz ana akım aşamasına ulaşmamıştır. Şirket, yeni nesil bağlantılı işletmelerin temelini oluşturacak bir protokol geliştiriyor. İlk adımı, önceden var olan blok zincirleriyle uyumlu çok blok zincirli merkezi olmayan bir uygulamadır.

Quant Nedir?

Quant Coin, kullanıcıların farklı blok zincirlerini birbirine bağlamasına yardımcı olmak için oluşturulmuş yeni bir kripto varlıktır. Herhangi bir ağ arasında ölçeklenebilir birlikte çalışabilirliği sağlamak için tasarlanmıştır. Bu protokol, yeni nesil bağlantılı işletmelerin temeli olacaktır.

Quant Protokolü, ödeme şirketleri ve düzenleyici kurumların katkılarıyla oluşturulmuştur. Quant ekibi tarafından birkaç büyük dikey hedeflenmektedir. Bunlar arasında telekomlar, işletmeler ve hükümetler yer almaktadır. Intel ve MIT ile halihazırda ortaklıklar var. Ayrıca ABD hükümeti de dahil olmak üzere büyük merkez bankalarıyla bir araya geldiler.

Quant protokolünün blok zinciri teknolojisinin geleceği olması bekleniyor. Yaygın olarak benimsenmesini engelleyen bazı ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmesi amaçlanmaktadır. Sorunlardan biri, işlemlerle ilgili yüksek ücretlerdir. Bir diğer sorun ise eski sistemlerin DLT ile entegre edilmesidir. Ayrıca, birlikte çalışabilirlik ile ilgili sorunlar var.

Bu sorunları çözmek için Quant Protokolü, birden fazla blok zincirini birbirine bağlayan bir işletim sistemi geliştirmiştir. Çok zincirli akıllı sözleşmeleri QRC tarafından belirlenen standartlara dayanmaktadır. Ancak bu, Quant ekosisteminin işlevlerinden yalnızca biridir.

Quant, dünyanın en büyük ödeme altyapısı ağlarıyla ortaklık kurmuştur. Bunlar arasında İngiltere Hükümeti, Avustralya Hükümeti ve ABD Hükümeti bulunmaktadır. Ayrıca bankalar, ödeme sağlayıcıları ve finansal düzenleyici kurumlarla ortaklıklar kurmuşlardır.

Quant coin henüz yaygın olarak kullanılmasa da, uzun vadeli harika bir yatırım olma potansiyeline sahiptir. Bazı uzmanlar, önümüzdeki birkaç yıl içinde 1.000 $ değerinde olabileceğini söylüyor.

Ancak, yatırımcılar kendi araştırmalarını yapmalıdır. Kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmaktan kaçınmak da önemlidir. Herhangi bir yeni para birimine yatırım yapmak riskli bir girişimdir. Bu nedenle, yatırımcılar Quant ekosistemindeki gelişmeleri takip etmelidir.

Quant Network hala yeni ortaklıklar arıyor. Şirket, büyük finans kurumları, ABD hükümeti, İngiltere Hükümeti ve çeşitli telekomlarla çalışıyor.

Quant (QNT) Nedir, Nereden Alınır, Projesi ve Fiyat Tahmini

Quant Nasıl Çalışır?

Quant, birlikte çalışabilirlik sorununu çözmeyi amaçlayan dağıtılmış bir defter teknolojisi (DLT) platformudur. Şirketin Overledger platformu, geliştiricilerin çoklu DLT uygulamaları oluşturmasını sağlar. Bu uygulamalar kullanıcılara sıfır ücretli işlem ücretleri sağlayabilir. Ayrıca herhangi bir BT altyapısına entegre edilebilirler.

Quant, güvenlik uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından geliştirilmiştir. Kritik sistemler ve kriptografi konusunda yılların deneyimine sahiptirler. Ayrıca TC307 Blockchain ISO Standardının geliştirilmesinde de yer almışlardır.

Quant protokolü sıfırdan inşa edilmiştir. Bu, mevcut blok zinciri altyapısında hiçbir değişiklik yapılması gerekmediği anlamına gelir. Bir REST API kullanır ve birden fazla blok zincirini destekler. Ana odak noktası, belirli bir blok zincirinin işlemleri içindeki bilgilerdir.

Quant ağı, farklı DLT’ler arasında veri aktarmanın güvenli bir yoludur. Verilerini farklı platformlar arasında taşımak için daha verimli bir yöntem arayan kuruluşlar tarafından kullanılabilir. Quant protokolü Ethereum ekosistemine dayandığından, merkezi olmayan uygulamaların özelliklerinden yararlanmasına izin verir.

Quant ayrıca kullanıcılara hizmetlerine erişim için ödeme yapma şansı da sunuyor. Kullanıcılar, platforma dijital erişim elde etmek için QNT tokenleri satın almalıdır. Karşılığında, işlem ücretlerinin bir kısmını alırlar.

Quant’ın Overledger platformu, eski kuruluşlara yeni değer sağlamak için tasarlanmıştır. Mimarisi, sisteme daha fazlası eklendikçe birden fazla defteri destekleyebilir. Ayrıca, küresel kurumsal kuruluşların ihtiyaç duyduğu güvenliği korur.

Geliştiriciler Quant Protokolünü kullanarak Multi-DLT akıllı sözleşmeleri oluşturabilirler. Bunlar, zincirler arası atomik takaslar gibi karmaşık süreçleri kolaylaştıran akıllı sözleşmelerdir.

Quant’ın SaaS hizmeti, bireysel sektörlere göre uyarlanmış çözümler sağlamak için tasarlanmıştır. Bunlar arasında devlet, sağlık ve tedarik zinciri yönetimi yer almaktadır. Platform ayrıca e-Para ve kuponlar da dahil olmak üzere finansal hizmetler için çözümler sunacak.

Quant, geliştiricilere yeni çözümler yaratmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlamanın yanı sıra, temel teknolojisi için bir lisanslama planı üzerinde çalışıyor. İnternet sağlayıcıları ve üreticiler de ekibin çabalarının bir parçası.

Quant ayrıca bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) modeli yayınlamayı planlıyor. Bu, işletmelerin yeni bir altyapı oluşturmak zorunda kalmadan çeşitli DLT’lere bağlanmak için Quant Protokolünü kullanmalarına olanak tanıyacaktır.

Quant (QNT) Nedir, Nereden Alınır, Projesi ve Fiyat Tahmini

Quant Nasıl Alınır?

Quant Coin satın almak istiyorsanız, bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Fiat nakit, kripto para ve hatta kredi kartı ile satın alabilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu bir kripto para borsasıdır. Binance iyi bir seçenektir. Borsalar alım satım için bir platform sağlamanın yanı sıra düşük ücretler ve 24 saat müşteri desteği de sunar.

Bir cüzdan, kripto paranızı saklamak için daha güvenli bir yol gibi görünebilir. Gerçek paranızı riske atmadığınız doğru olsa da, dijital paralarınız özel, şifrelenmiş bir hesapta güvenle saklanır. Ayrıca tokenlarınız üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Ancak, satın almadan önce cüzdanınıza bir miktar fiat para yüklemeniz gerekecektir.

Bunu doğru yapmak için, en düşük ücretleri sunan bir borsa bulmanız gerekir. Ayrıca, iyi düzenlenmiş bir komisyoncu arayın. Ve bölgenizde bulunan ödeme kanallarının bir listesi için web sitesini kontrol ettiğinizden emin olun.

Bir satın alma işlemi yapmaya hazır olduğunuzda, en iyi borsayı seçin ve süreci başlatın. Bu, borsaya bağlı olarak birkaç dakika sürecektir. Bir hesap oluşturduktan sonra, kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir. Daha sonra, biraz para göndermeye hazır olacaksınız.

Quant’ı banka veya kredi kartlarıyla satın alabilir ya da PayPal kullanarak yapabilirsiniz. Bu yöntemlerin her ikisi de kişisel bilgilerinizi çevrimiçi bir forma koymaktan daha güvenlidir.

Quant’ı satın almadan önce, performansını ve diğer şık oranları araştırdığınızdan emin olun. Bu alanda pek çok seçenek var, bu nedenle hangi yatırım stratejilerinin izleneceği konusunda eğitimli bir karar vermek en iyisidir.

Quant denemeye değerdir ve birçok kripto meraklısı onu uzun vadede tutmayı önermektedir. Yeni bir projeye yatırım yapmanın riskleri de beraberinde getirdiğini unutmayın. Örneğin, piyasa zirvedeyken satın alma konusunda dikkatli olmalısınız. Aynı zamanda, çok para kazanmak için büyük bir potansiyel vardır. Ancak bunu yalnızca riski göze alabiliyorsanız yapmalısınız.

Hiç şüphe yok ki Quant’ın fiyatı son zamanlarda yükselişte. Ancak, fiyatının bir düzeltme yaşaması muhtemeldir. Quant’ı doğru zamanda satın almak, bu gelecek vaat eden projeyi kaybetmemenizi sağlamanın en iyi yoludur.

Quant (QNT) Nedir, Nereden Alınır, Projesi ve Fiyat Tahmini

Quant Fiyat Tahmini

Quant coin fiyat tahmini zor bir iştir. Uzman görüşlerini ve teknik analizi birleştirmeyi içerir. Tüm tokenlerin fiyatı dalgalanabilir. Bazı uzmanlar Quant’ın yükselmesini beklerken, diğerleri düşebileceğini söylüyor. Ancak görünüm oldukça olumlu görünüyor.

Quant’a yatırım yapmak iyi bir fikirdir. Ancak, yatırım getirisini garanti etmez. Bu yüzden kendi araştırmanızı yapmalısınız. Quant’ın fiyatını etkileyebilecek birçok faktör var. Sabırlı olmalısın.

Quant fiyatının düşebileceğini söyleyen bazı uzmanlar olsa da, yine de iyi bir yatırımdır. Uzun vadede madeni paranın değeri artabilir. Minimum fiyat değeri olan 1.000 $ ‘a ulaşıp ulaşamayacağı net değil.

Ortalama Quant fiyat tahminleri 2025 yılına kadar 1.000 $ ‘a ulaşmasını beklerken, bu kesin bir bahis değildir. Teknik gösterge pozitif tarafa geçerse, fiyat yukarı doğru devam edecektir.

Quant’ın fiyatını etkileyebilecek bir diğer faktör de arzın sınırlı olmasıdır. Ticaret için yalnızca 14,6 milyon QNT mevcuttur. Bu nedenle, benimsenme oranı büyümesinde büyük bir rol oynayacaktır.

Birçok şirket birlikte çalışabilirlik sorunuyla karşı karşıyadır. Quant, çeşitli ağlar arasındaki boşluğu doldurmak üzere tasarlanmıştır. Bu, madeni para için büyük bir artı olabilir. Ayrıca, farklı merkezi olmayan defter teknolojilerini entegre eder.

Önemli bir kullanıcı tabanına sahiptir. Ek olarak, platform hızlı uygulama geliştirmeyi kolaylaştırabilecek bir API’ye sahiptir. Bu özellikler, madeni parayı daha fazla yatırımcı için daha çekici hale getiriyor.

Bazı Quant kripto fiyat tahminlerine göre, madeni para bu yılın sonuna kadar 200 $ ‘a ulaşacak. Bu önemli bir psikolojik direnç seviyesi. Ve birçok yatırımcı bu seviyeyi hedefliyor.

Ancak, fiyat 2030 yılına kadar 3423 dolara yükselebilir. Madeni paranın oynaklığına rağmen, tahmin tamamen doğru değil. Şimdi ve 2025 arasında Quant’ın fiyatının daha kesin bir resmini elde etmek için hem uzmanların hem de teknik analizin tahminlerini birleştirebilirsiniz.

Pek çok yatırımcı Quant’a katılmayı dört gözle bekliyor. Bununla birlikte, Quant’ın fiyatı oldukça değişkendir ve piyasanın oynaklığına hazırlıklı olmalısınız.

Yazar Hakkında

Teknolojik Bilgi'nin kurucusu, Teknoloji ve Yazılım hakkında makale yazarı.

Yorum Yap