1. Ana Sayfa
  2. Oyun

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?
0

Grand Theft Auto serisinin hayranıysanız, muhtemelen son birkaç yıldaki güncelleme eksikliğinden memnun değilsinizdir. Buna rağmen, yakında seride yeni bir oyun görebileceğimize dair umut var. Tam olarak neye benzeyeceğini tahmin edemesek de, muhtemelen günümüz Vice City’sinde geçecek. Hızlı seyahat sistemine sahip olacak ve önceki oyunlardan biraz farklı olacak.

Ne Zaman Çıkacak?

Rockstar Games’in yeni oyunu GTA 6’nın sızdırılmasının üzerinden bir yıl geçti ve hala ne zaman raflardaki yerini alacağından emin değiliz. Neyse ki, Rockstar yakında çıkacak oyun hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağına söz verdi.

Önümüzdeki on yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Grand Theft Auto 6 yıllardır geliştiriliyor. Bir noktada oyun tüm Kuzey ve Güney Amerika kıtasını kapsayacaktı, ancak Rockstar bunun yerine daha küçük bir alana odaklanmaya karar verdi.

Harita geçen yılın sonlarına kadar açıklanmamış olsa da, oyunun genişlemesi ve yepyeni bir hızlı seyahat sistemi içermesi bekleniyor. Hayranlar sızan görüntüleri kullanarak kaba bir açık dünya oluşturdular.

Sektör analisti Michael Pachter’a göre, GTA 6’nın çıkış tarihi hala biraz uzak. Take-Two Interactive’in CEO’su Strauss Zelnick konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, oyunun başarısız olmasındansa gecikmesini tercih edeceğini söyledi.

Sızdırılan görüntüler GTA 6 fragmanının bu yıl içinde yayınlanabileceğini gösteriyor. Bu, yeni oyunun ilk büyük tanıtımı olabilir.

Oyunun gerçek çıkış tarihi ne olursa olsun, Rockstar Games’in GTA Online sunucusunda düzenli güncellemeler yapma planları var. Ancak şirketin üzerinde çalıştığı tek şey bu değil. Ocak ayı gibi kısa bir süre önce Rockstar’ın Leeds ofisinde GTA 6 geçmişi olan bir video editörü için iş ilanı yayınlandı.

GTA 6’nın ne zaman yayınlanacağını kesin olarak bilmek için henüz çok erken, ancak oyun uzun süredir yapım aşamasında olduğundan, öğrenmek için bolca zaman var.

GTA 6 Oynanış

Nasıl Olacak?

Ortalıkta dolaşan en büyük söylentilerden biri Rockstar Games’in bir sonraki büyük oyunu Grand Theft Auto 6’nın tonunu değiştireceği yönünde. Bu kötü bir şey olmayabilir, çünkü tek oyunculu oyunlarla ilgili eleştirileri ele almalarına olanak tanıyor.

En ilgi çekici söylentiler arasında GTA serisinin kurgusal Miami’sinin geri dönüşü yer alıyor. Stüdyonun yapay zeka uzmanı Tobias Kleanthous, Xbox’a verdiği son röportajda, yaklaşan oyunda kullanılacak bazı şık numaraları ve teknolojileri açıkladı.

Nerede Geçecek?

Eğer bir GTA hayranıysanız, Grand Theft Auto 6’nın Vice City’de geçeceğine dair söylentileri duymuş olabilirsiniz. Bu söylenti oyunun duyurulmasından bu yana ortalıkta dolaşıyor. Birçok oyun uzmanı Vice City’nin bağımsız bir oyun olarak bile olsa bir şekilde görüneceğine inanıyor.

GTA: Vice City oldukça popüler bir oyundu, bu nedenle Rockstar’ın şehre geri dönmek istemesi mantıklı. Ancak, ana hat taksitlerinde görünüp görünmeyeceği belli değil. Şimdiye kadar Vice City’yi sadece parça parça gördük.

Vice City serinin önemli bir parçasıydı, ancak Rockstar GTA 5’e kadar şehrin dijital bir yeniden yaratımını sunmadı. Bu yüzden GTA 6’nın Vice City’de geçeceği söylentisi gerçek bir sürpriz.

Büyük Bir Haritaya Sahip Olacak

Bir Grand Theft Auto oyunu ile karşılaşmayalı uzun zaman oldu. Bununla birlikte, şirket serinin bir sonraki oyununu geliştirmek için sıkı bir şekilde çalışıyor. Aslında Rockstar Games oyunun çıkış tarihi ve hangi platforma çıkacağı konusunda iyi bir fikre sahip.

Şirket oyunu duyurmamış olsa da, bir Xbox Live etkinliği sırasında bir sonraki oyunu Grand Theft Auto 6’nın tanıtımını yaptı. Etkinliğin en ilginç kısımlarından biri yeni bir karakterin ortaya çıkarılmasıydı: uyuşturucu baronu. Umarız bu, önümüzdeki aylarda gergin bir hesaplaşmaya yol açar.

Yazar Hakkında

Teknolojik Bilgi'nin kurucusu, Teknoloji ve Yazılım hakkında makale yazarı.

Yorum Yap