1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Playstation Plus Nedir, Almalı Mıyım?

Playstation Plus Nedir, Almalı Mıyım?
0

PlayStation Plus, oyunculara çok çeşitli oyunlara erişim sağlayan çevrimiçi bir oyun hizmetidir. PlayStation Store’da özel indirimler, aylık ücretsiz oyunlar ve 100 GB’a kadar bulut oyun kaydetme depolama alanı gibi çeşitli avantajlar sunar.

Haziran 2022’de Sony, PS Plus hizmetini önceki iki abonelik hizmetinin özelliklerini birleştiren bir dizi katmanla yeniden başlattı. Yeni model, şirketten gördüğümüz en dramatik değişimlerden biri.

Playstation Plus Nedir?

PlayStation Plus, Sony konsolları için çeşitli avantajlar sunan bir abonelik hizmetidir. Bunlar arasında ücretsiz oyunlar, özel indirimler ve oyun denemeleri yer almaktadır.

PS Plus, üç abonelik kademesine ayrılarak ve PlayStation Now da hizmete dahil edilerek yenilendi. Yeni katmanlar Essential, Extra ve Premium olarak belirlendi.

En fazla özelliği isteyen ve daha fazla ödemeyi sorun etmeyenler Premium katmanı tercih etmelidir. Essential katmanı ile aynı avantajların tümünü içerir, ancak aynı zamanda indirme veya bulut akışı için klasik PS1, PS2 ve PSP oyunları kataloğunu da ekler. Buna ek olarak, zaman sınırlı oyun denemeleri sunar.

PlayStation Plus yıllar içinde pek çok yineleme ve değişiklikten geçti. Başlangıçta aboneleri ekstra indirimler ve ücretsiz aylık oyunlarla ödüllendiren ücretsiz bir hizmetti. Şimdi çevrimiçi oyun için gerekli, ancak yine de aynı avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Playstation Plus Nedir, Almalı Mıyım?Playstation Plus Nasıl Çalışır?

PlayStation Plus, üyelerine geniş bir oyun yelpazesine erişim sağlayan bir oyun abonelik hizmetidir. Bu oyunlar herhangi bir PlayStation konsolunda çevrimiçi olarak oynanabilir ve hizmet ayrıca çeşitli başka avantajlar da sunar.

Hizmet PS4 ve PS5 konsollarında mevcuttur ve bir PlayStation Network hesabı gerektirir. Konsolunuz üzerinden veya PlayStation web sitesini ziyaret ederek bir PlayStation Network hesabı oluşturabilirsiniz.

Sony her ay hizmete çeşitli oyunlar ekliyor. Bu oyunlar, PS4 ve PS5’in yeni sürümlerinden klasiklere kadar uzanıyor.

Bu eklemeler, oyuncuların sevdiği türlere dayanıyor ve çok oyunculu nişancı oyunlarından JRPG’lere kadar her şeyi kapsayabiliyor. Hizmet ayrıca, oyununuzu bir arkadaşınıza yayınlamanıza veya hatta aynı konsolda oyuna sahip olmayan başka biriyle oynamanıza olanak tanıyan Share Play özelliğine de sahip.

Hangi seviyeyi seçtiğinize bağlı olarak, oyunlar için bulut depolama alanı ve özel indirimler gibi ek avantajlar elde edeceksiniz. Bu özellikler Xbox Game Pass tarafından sunulanlar kadar kapsamlı olmasa da, yine de yeterli miktarda değer sağlayabilir.

Playstation Plus Nedir, Almalı Mıyım?Playstation Plus Almalı Mıyım?

Playstation Plus, oyuncuların çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynamasına, Netflix benzeri bir oyun kataloğuna erişmesine ve daha fazlasına olanak tanıyan Sony’nin abonelik tabanlı bir hizmetidir. Ancak, PlayStation Plus’ın katmanlarının birbirinden farklı olduğunu ve hangisini seçeceğinizin oyun ihtiyaçlarınıza bağlı olacağını unutmamak önemlidir.

Premium katmanlar yüzlerce oyun, bulut akışı, aylık bonus oyunlar ve çevrimiçi çok oyunculu erişim sunar. PlayStation kitaplığınızı genişletmek ve en yeni AAA oyunlarının yanı sıra tonlarca eski retro oyunu deneyimlemek için harika bir yoldur.

Temel katmanlar ayrıca ücretsiz aylık oyunlar, 100 gigabayt bulut depolama alanı ve oyun yedeklemeleri sunarak büyük bir değer sunar. Bu özellikler, özellikle oyun oynama konusunda ciddi olan kişiler için inanılmaz derecede kullanışlıdır.

PS Plus birçok yönden Xbox Game Pass ile karşılaştırılamaz olsa da, yeni bir oyun aboneliği arayan herkes için hala harika bir seçenek. Büyük bir oyun kataloğuna, oyun yedeklemelerini kaydetmeye ve PlayStation Store’da özel indirimlere erişebileceksiniz.

Playstation Plus’ı denemek isteyip istemediğinize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç husus vardır. İlk ve en önemlisi, herkes için tavsiye edilmez. Benzer özellikleri çok daha ucuza sunan başka birçok hizmet var.

Playstation Plus Nedir, Almalı Mıyım?Playstation Plus Fiyatları

Playstation Plus hizmeti üç plan içerisinde değişmektedir. Her planın farklı özellikleri bulunmaktadır. Playstation Plus belirli dönemlerde indirim ve özel teklifler sunmaktadır.

Essential

  • 1 Aylık Abonelik: 40,00 TL
  • 3 Aylık Abonelik: 100,00 TL
  • 12 Aylık Abonelik: 240,00 TL

Extra

  • 1 Aylık Abonelik: 60,00 TL
  • 3 Aylık Abonelik: 165,00 TL
  • 12 Aylık Abonelik: 400,00 TL

Deluxe

  • 1 Aylık Abonelik: 70,00 TL
  • 3 Aylık Abonelik: 190,00 TL
  • 12 Aylık Abonelik: 460,00 TL

En İyi Playstation Plus Oyunları

Piyasada harika oyunlar var, ancak paranızı neye harcamak istediğinizi seçmek zor olabilir. Bu nedenle PlayStation Plus üzerinden indirip oynayabileceğiniz en iyi PS4 oyunlarının bir listesini derleyerek işinizi kolaylaştırdık. Bu oyunlar, premium ve ekstra abonelik katmanlarının yanı sıra PlayStation 4 kütüphanesinin bir parçası olarak mevcut olacak, bu nedenle burada herkes için bir şeyler var.

Bu oyunlardan bazıları PlayStation Plus Collection’da ücretsiz indirilebilen PS4 oyunları olarak da mevcuttur. Bu liste düzenli olarak güncellenecek, böylece paranızın karşılığını alabileceğiniz en iyi PS4 oyunlarından oluşan güncel bir seçkiye her zaman sahip olacaksınız.

God of War

God of War, Santa Monica Studio tarafından geliştirilen bir aksiyon-macera video oyunları serisidir. PlayStation tarafından 2005 yılından beri yayınlanmaktadır ve Yunan mitolojisine dayanmaktadır, ilk oyun 2006 yılında piyasaya sürülmüştür.

Bugüne kadar yedi ana hat God of War oyunu (2018’de kısa bir prequel olan A Call from the Wilds ile birlikte) ve Chains of Olympus (2008) ve Ghost of Sparta (2010) gibi birkaç yan ürün yayınlanmıştır. Bunlar ana anlatı için kanonik olmasa da, her birinin genel hikaye üzerinde kendi etkisi olmuştur.

Orijinal God of War 2005 yılında PlayStation 2’de piyasaya sürülmüştür. Bunu 2007’de PS2’de piyasaya sürülen God of War II ve III, ardından 2012’de PS3’te Betrayal adlı bir prequel ve son olarak 2018’de Ragnarok izledi.

Norse dönemi, Kratos ve oğlu Atreus’un Norse tanrılarının dünyasında yaptıkları yolculuğun hikayesidir. Rehberleri Odin ile birlikte vahşi yaratıklarla ve acımasız savaşçılarla savaşırlar.

Yazar Hakkında

Teknolojik Bilgi'nin kurucusu, Teknoloji ve Yazılım hakkında makale yazarı.

Yorum Yap