1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Can Sıkıntınızı Giderecek En İyi 8 Oyun

Can Sıkıntınızı Giderecek En İyi 8 Oyun
0

Biraz zaman öldürmek ve vakit geçirmek için bir yol arıyorsanız, oyunlar mükemmel bir çözüm olabilir. Eğlence sağlamanın yanı sıra stresten kurtulma, öğrenme deneyimleri ve daha fazlası gibi başka faydalar da sunarlar. Söz konusu bilgisayarlar ve akıllı telefonlar olduğunda, sizin için yüzlerce seçenek mevcuttur. İster kendi krallığınızı kurmak ister düşmanı öldürmek isteyin, herkes için oyunlar var!

Can Sıkıntınızı Giderecek Oyunlar

Oynayabileceğiniz birçok farklı türde oyun vardır – bazıları eğlenceli, bazıları eğitici ve bazıları da her ikisidir. Durumunuza uygun doğru oyunu seçmek, ilginizi kaybetmeden zaman geçirmenize yardımcı olabilir.

Oyunlar eğlenceli ve bağımlılık yapıcı olabilir, ancak sıkıcı da olabilirler. En sevdiğiniz oyunları oynamak için motivasyonunuz yoksa, işte size onları daha ilginç hale getirmenin bazı yollarını listeledik. Bir sürü iyi oyun var ve oynamaktan keyif aldığınız bir oyun bulmak önemli.

Bir oyuna zaman ayırmak zor olabilir, özellikle de keyif almadığınız zamanlarda. Bu yüzden yeni bir oyun oynarken zaman ayırmak önemlidir.

PUBG: Battlegrounds

Player Unknown’s Battlegrounds’un kısaltması olan PUBG, 100’e kadar oyuncuyu battle royale tarzı bir nişancı oyununda karşı karşıya getiren çok oyunculu bir video oyunudur. Oyun, herkesin dev bir haritaya paraşütle inip silah ve malzeme toplamasıyla başlar. Sınırlar yaklaştıkça, ayakta kalan son kişi olmak için savaşmalısınız.

Başarılı olmak için iyi strateji ve şans gerektiren yoğun bir oyun. Harita rastgele oluşturulur ve her yeni maçta etrafınızda nelerin ortaya çıkacağını bilemezsiniz. Bu, oyuna yeni oyuncular için zorlayıcı olabilecek bir karmaşıklık düzeyi ekler.

PUBG gibi bir oyun ayrıca insanların hızlı tepki vermeyi ve hızlı kararlar almayı öğrenmelerine yardımcı olur. Bu onlara gerçek hayatlarında da yardımcı olabilir.

Bir oyun olarak PUBG, sıkıldığınızda veya başka bir aktiviteniz olmadığında zaman geçirmek için harika bir yoldur. Aynı zamanda harika bir stres gidericidir çünkü oyunda çok çalışmak ve düşmanlarınızı öldürmek zorunda kalırsınız.

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2’de kendi işinizi yürütüyor ve Avrupa şehirleri arasında yük taşıyorsunuz. Çalışmak için sadece bir avuç kamyonla başlıyorsunuz, ancak işiniz genişledikçe daha fazlasını satın alabilirsiniz.

Bu oyunu diğer birçok simülasyon oyunundan ayıran şey, gerçekten geniş bir arazide araba sürüyormuşsunuz gibi hissettirmesidir. Los Santos’tan çöle beş dakikada gidebildiğiniz GTA V’in aksine, ETS2’de gerçek bir ölçek duygusu var ve ziyaret ettiğiniz her yeni ülke, kat etmeniz gereken geniş bir alan hissi yaratıyor.

Deneyimin bir diğer büyük parçası da kamyonlarınızı kişiselleştirebilmeniz. Boya işini değiştirebilir ve birkaç ekstra ekipman parçası ekleyebilirsiniz. Özelleştirme süreci çok ödüllendirici, ancak bunu yapmak biraz zaman alabilir.

Ayrıca oyunda ilerledikçe yeni becerilerin kilidini açabilirsiniz ve bunlar şirketiniz için daha kazançlı olan daha iyi işler yapmanızı sağlar. Bunlar arasında eko-sürüş, daha uzun mesafeli teslimatlar ve özel kargo yükleri sayılabilir.

Oyun, düzenli olarak yeni şehirler, yeni kamyonlar ve tasarımlar, hayran istekleri, etkinlikler ve yarışmalar ve daha gerçekçi rotalar için güncellemeler ekleyen SCS Software tarafından sürekli olarak güncellenmektedir. Oyun için çok sayıda mod da var, bu gerçekten harika çünkü topluluğun bunu gerçekten daha da gerçekçi bir deneyim haline getirmek istediğini gösteriyor.

Euro Truck Simulator 2, araç kullanmayı sevenler için en iyi simülasyon oyunlarından biridir, ancak aynı zamanda günlük görevlerinizden rahatlamak ve gevşemek için de iyi bir yoldur. Sürüş fiziği ikna edici ve harita bütün bir akşamı oyunu oynayarak geçirebileceğiniz kadar geniş.

GTA 5

Can sıkıntısına iyi gelen en iyi oyunlarından Biri GTA 5’tir. Ağzına kadar o kadar çok içerikle dolu ki, sıkılmak için gülünç miktarda boş zamana ihtiyacınız olacak.

Los Santos’un sunabileceği çok şey var ve video oyunlarında şimdiye kadar gördüğümüz en gerçekçi açık dünyalardan biri. İnsanlarla dolu sokaklar var, birçoğu birbiriyle etkileşime giriyor ve hareketlerinize tepki veriyor. Kaldırımlarda koşan, Vespucci Plajı’nda güneşlenen ve arabalarıyla dolaşan insanlar var. Oyunun sandbox tarzı Los Santos’u günümüz konsollarındaki diğer açık dünyalardan daha canlı hissettiriyor.

Oynanış hızlı tempolu ve eğlenceli, bol aksiyonlu. Gizli görevlerden soygunlara kadar büyük bir çeşitliliğe sahiptir ve oyuncu için büyük miktarda seçenek sunar.

Ayrıca ilginç bir hikayesi ve çok kişilikli karakterleri var. Bu, GTA’nın benzerleri arasında öne çıkmasının büyük bir parçasıdır.

Franklin Clinton, Michael De Santa ya da Trevor Phillips olarak oynayabilir ve senaryoda ya da Los Santos’un açık dünyasında bu karakterler arasında geçiş yapabilirsiniz. Şehirde yükselmek ve gettodan uzaklaşmak isteyen bir gangster olarak oynamayı seçebilir veya karanlık tarafa geçip bir uyuşturucu satıcısı olabilirsiniz.

Ayrıca çok sayıda Yabancılar ve Ucubeler görevi de dahil olmak üzere katılabileceğiniz bir dizi mini oyun ve yan aktivite var, bu da oyunu eskisinden çok daha canlı hissettiriyor. Oyunda balıkçılık ve avcılık gibi şeyler de yapabiliyorsunuz.

VALORANT

Valorant, League of Legends’ın arkasındaki geliştiriciler olan Riot Games’in takım tabanlı bir taktiksel nişancı oyunudur. İlhamının çoğunu Counter-Strike’tan alır, ancak keskin, nokta atışı silah kullanımı ve heyecan verici Ajan yetenekleri ile oynanışında çok daha hassastır.

Her oyuncu, her biri kendilerini savaş alanında daha etkili hale getirebilecek benzersiz bir yeteneğe sahip olan on bir ajandan biri olarak oynar. Turlar arasında Ajan değiştiremezsiniz, bu nedenle rakiplerinize karşı avantaj elde etmek için maça başlarken akıllıca seçim yapın.

İster saldıran ister savunan takımda olun, rakiplerinizin nereye gideceğine dair doğru, eğitimli tahminlerde bulunmak Valorant’ta rauntları kazanmanın anahtarıdır. Oyun bir dizi farklı silah sunuyor, ancak düşmanlarınızı bir virajı dönerken havaya uçurmak veya daha iyi bir yere ışınlanmak için patlayıcılar da yerleştirebilirsiniz.

Oyun iki takımı karşı karşıya getirir ve Saldırganlar haritada belirli bir yere Spike olarak bilinen bir bomba yerleştirmeye veya tüm Savunucuları ortadan kaldırmaya çalışır. Savunmacılar da Spike’ı kendileri yerleştirebilir veya yerleştirilmesini engelleyebilirler, ancak bunu yaparlarsa bir turu kazanma şansları azalacaktır.

Oynamaya başladığınızda, Valorant’ın sıkı atış temeline hızla alışacaksınız. Nişan alabildiğinizde nişan alın, seri ateş edin ve mümkün olduğunca siper kullanın.

Tüm rekabetçi FPS’lerde olduğu gibi, her bir Ajanın nasıl çalıştığını ve güçlü yönlerini öğrenmeniz gerekecek. Ajanların farklı yeteneklerini kendi avantajınıza kullanabilirsiniz, örneğin bir grup oyuncuyu tek bir kafadan vuruşla alt edebilen bir keskin nişancı ajanı gibi. Ancak bir Ajan seçmek, farklı kahramanları denemek veya duruma göre taktik değiştirmekle ilgili olmaktan çok dengeli bir ekip oluşturmak ve ekibinizin kaynaklarından en iyi şekilde yararlanmakla ilgilidir.

Fortnite

Fortnite, büyük bir hayran kitlesine sahip, oynaması ücretsiz bir battle royale oyunudur. PC, Mac, iOS, Playstation 4, Xbox One ve Nintendo Switch dahil olmak üzere çok çeşitli cihazlarda mevcuttur.

Oyuna girmek kolaydır ve yeni oyuncuların oyuna dalmadan önce temel bilgileri öğrenmeleri için çevrimiçi olarak çok sayıda eğitim bulunmaktadır. Aynı zamanda takım çalışmasını ve planlamayı teşvik eden sosyal bir oyundur.

Harita her zaman değişiyor, bu da oyunu ilginç ve taze tutuyor. Bir hikaye veya harita özelliği sağlayan ‘bölümler’ de dahil olmak üzere içerik sezonları, oyuncuların dünyayla ilgilenmelerini sağlamak ve onları geri dönmeye teşvik etmek için düzenli olarak tanıtılmaktadır.

Sabit bir haritası olan ve sıfırdan inşa edilmesi gereken PUBG’nin aksine, Fortnite’ın ‘sandbox’ modu oyuncuların bir adada istedikleri her şeyi yaratmalarına izin veriyor. Bir kale inşa edebilir, bir yarış pisti veya platform mücadeleleri yapabilir, hatta haritanın çevresini kendi ellerine alabilir ve oyun tarzlarına daha uygun hale getirmek için çevreyi kurcalayabilirler.

Fortnite, piyasaya sürüldüğünden bu yana oyunun oynanış şeklini önemli ölçüde değiştiren sürekli güncellemeler aldı. Bunlar arasında yeni silahlar, daha iyi bir üretim sistemi, satın alınabilir öğeler (gerçek para gerektirmeyen), arzu edilen NPC’ler ve bir dizi başka oyun eklentisi yer alıyor.

Max Payne 3

İyi bir hikayeye sahip olmak her oyun için önemlidir ve Max Payne’i hepimize tanıtan seri harika bir hikayeye sahip. Hikayesi iyi anlatılmış ve karakterler harika bir seslendirme işine sahip.

Oyunun konusu daha karanlık ve daha keskin hale geliyor. Fantastik suç komploları yerine, oyun organ toplama ve cinayeti içeren gerçek hayattaki bir siyasi skandalı ele alıyor.

Hikaye boyunca oynarken, Max’in iç monologları ilk iki oyunun noir ortamını geri getiriyor. Ayrıca, takip etmesi zor diğer tüm sekanslar için bir rehber görevi görüyorlar ve genel hikayeyi takip etmenize yardımcı oluyorlar.

Şiddet acımasız ve cesur – her merminin isabet ettiğini ve Max’in her seviyenin sonuna kadar kanadığını göreceksiniz. Bu da kimin iyi kimin kötü olduğunu anlamanızı kolaylaştırıyor ve Max’in video oyunlarının maskotu olmaktan öte bir karakter olduğunu hissetmenizi sağlıyor.

The Witcher 3: Wild Hunt

İster işte, ister okulda, ister evde canınız sıkılsın, harika bir video oyunu zaman geçirmenize yardımcı olabilir. Bazı oyunlar zihninizi ve bedeninizi meşgul ederken, bazıları da daha pasif olacak şekilde tasarlanmıştır – yani başka hiçbir şeyi kaçırıyormuş gibi hissetmeden saatlerce oynayabilirsiniz.

Tüm zamanların en iyi rol yapma oyunlarından biri olan Witcher 3, derin rol yapma mekanikleri, keşfedilecek dünyalar ve aşık olunacak unutulmaz karakterler sevenler için mutlaka sahip olunması gereken bir oyundur. Savaş sistemi karmaşık ve zorlayıcı, hikaye anlatımı ilgi çekici ve karakter kadrosu sizi ortaçağ dünyasında evinizde hissettirecek.

CD Projekt Red’in beğenilen üçlemesinin son oyunu olan The Witcher 3, Geralt, Ciri ve onların dost ve düşmanlarının kaderini belirleyen üç ana son sunuyor. Oyuncuların oyun boyunca yaptıkları da hikayenin sonunu etkiliyor.

Mafia 2

İster işte, ister arabada sıkışıp kalmış olun, ister sıkıcı bir akşam yemeği partisinden sıkılmış olun, harika bir oyun zaman geçirmenize yardımcı olabilir. Video oyunları, hem zihninizi hem de bedeninizi meşgul edebildikleri için canınız sıkıldığında zaman geçirmenin harika bir yolu olabilir.

Mafia 2 can sıkıntısına iyi gelebilecek oyunlara mükemmel bir örnektir çünkü çok iyi anlatılmış bir hikayesi vardır. Kurgusal Empire Bay şehrinde geçen bir gangster hikayesidir ve Vito Scaletta’nın ukalalıktan Falcone suç ailesi için “önemli bir adam” haline gelmesini izler.

Oyunun hikayesi çok inandırıcı ve Vito’nun suç yaşamı tarafından çok kötü bir hale getirildiğini hissediyorsunuz. Buna rağmen, aynı zamanda çok iç karartıcı çünkü çok karanlık bir yola giriyor.

Ancak, oyunun hikaye anlatımı çok iyi olsa da, oynanış o kadar iyi değil. Oynanış çok genel ve tekrarlayıcı, özellikle de zamanınızın çoğunu şehirde dolaşarak, basit görevler yaparak ve insanlarla savaşarak geçirdiğiniz oyunun başında.

Yazar Hakkında

Teknolojik Bilgi'nin kurucusu, Teknoloji ve Yazılım hakkında makale yazarı.

Yorum Yap