1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Xbox Game Pass Nedir? Avantajları ve Fiyatı

Xbox Game Pass Nedir? Avantajları ve Fiyatı
0

Xbox Game Pass, Microsoft’un oyun abonelik hizmetidir. Konsolda, bilgisayarda ve bulutta kullanılabilir ve çeşitli avantajlarla birlikte gelir. İster büyük oyunları ister bağımsız oyunları arıyor olun, Xbox Game Pass’te zevkinize uygun bir şeyler bulabilirsiniz. Üstelik çok uygun bir fiyata sunuluyor. Şu anda Xbox Game Pass’in en uygun paketi 29,99 TL’den başlamaktadır. Xbox Game Pass kütüphanesi içerisinde 400’den fazla oyun bulunmaktadır.

Xbox Game Pass Nedir?

Aylık düşük bir ücret karşılığında yüzlerce oyun oynamanıza olanak tanıyan yinelenen bir oyun abonelik hizmeti olan Xbox Game Pass’in heyecanına kapılmak çok kolay. Temel konsept basit: Xbox sahipleri aylık bir ücret ödeyerek, aktif bir aboneliğiniz olduğu sürece (Gold özellikle gerekli değildir) indirilebilen ve oynanabilen Xbox One ve Xbox 360 oyunlarından oluşan seçilmiş bir kütüphaneye erişim elde ediyor.

Geçtiğimiz yıl Microsoft, Halo, Forza ve daha fazlası gibi neredeyse tüm dahili stüdyo oyunlarına ilk günden erişim vaat eden birinci taraf teklifi de dahil olmak üzere birkaç yeni katman ekledi. Ayrıca EA ile bir anlaşma yaparak EA arka kataloğundan bir dizi klasiğin yanı sıra yeni çıkan oyunların 10 saatlik ücretsiz deneme sürümlerini de ekledi. Microsoft’un sunduğu tüm harika oyunlardan yararlanmak istiyorsanız, Game Pass’e hemen kaydolmanızda fayda var!

Xbox Game Pass Nedir? Avantajları ve Fiyatı

Xbox Game Pass Fiyatları

Eğer bir Xbox hayranıysanız ve oyunları seviyorsanız, Microsoft’un Game Pass adlı abonelik hizmetini denemelisiniz. Bu hizmet 100’den fazla oyundan oluşan bir kütüphane sunar ve yeni çıkan oyunları ilk günden oynamanıza olanak tanır.

Bununla birlikte, Game Pass’in de bir fiyat etiketi vardır, bu nedenle maliyetleri ihtiyaçlarınıza göre tartmak isteyeceksiniz. Çok fazla oyun oynamayan sıradan bir oyuncuysanız, ekstra paraya değmeyebilir. Xbox Game Pass’in 2023 yılı fiyatı aylık/29,99 TL’dir. Bu paket içerisinde 400’den fazla oyuna erişebilirsiniz.

Xbox Game Pass’in Avantajları

Xbox Game Pass, düşük bir ücret karşılığında çok çeşitli AAA ve bağımsız oyunların kilidini açan aylık bir abonelik hizmetidir. Xbox One, Xbox One X ve Windows PC için kullanılabilir.

Game Pass kütüphanesi yüzlerce oyundan oluşuyor ve Microsoft her ay bunlara yenilerini ekliyor. Ayrıca bulut üzerinden oyun oynamanıza da olanak tanır, yani konsolunuzda bir oturum başlatabilir ve internet bağlantısı olan herhangi bir cihazda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

PlayStation Plus’ın aksine Microsoft, ödemesi yapıldıktan sonra oyunları katalogdan kaldırmıyor. Bu, oyunları istediğiniz kadar oynayabileceğiniz anlamına geliyor – ancak Game Pass’in bir geliştirme döngüsünün ortasındaysa bir oyunu desteklemeyi bırakabileceğini belirtmek gerekir.

Bir diğer harika avantaj ise, oyuncuların ayrı bir abonelik ödemek zorunda kalmadan EA’nın devasa oyun koleksiyonuna erişmelerini sağlayan EA Play. Bu harika bir fırsat ve gelecekte World of Warcraft veya Call of Duty için de benzer fırsatlar görürsek şaşırmayız.

Xbox Game Pass Nedir? Avantajları ve Fiyatı

Xbox Game Pass Almalı Mıyım?

Xbox Game Pass, PC, konsol ve mobil cihazlarda yüzlerce video oyunu oynamanızı sağlayan Netflix benzeri bir abonelik hizmetidir. Oyuncular için son derece iyi bir fırsat ama aynı zamanda pek çok soruyu da beraberinde getiriyor.

İnsanların aklındaki en büyük sorulardan biri Xbox Game Pass’in buna değip değmeyeceği. Bu inanılmaz bir değer, ancak bundan en iyi şekilde yararlanmak için hevesli bir oyuncu olmanız gerekiyor.

Xbox Game Pass Ultimate, etkileyici bir birinci taraf oyun serisi, üçüncü taraflardan mükemmel destek ve çok sayıda EA Play oyunu sunuyor. En yeni Xbox Serisi konsolların ayrılmaz bir parçası olduğunu hissettiren bu hizmet, ileride oyun ekosisteminin önemli bir parçası haline gelebilir.

Yazar Hakkında

Teknolojik Bilgi'nin kurucusu, Teknoloji ve Yazılım hakkında makale yazarı.

Yorum Yap